![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3978543
*
nr 397 8543
Spegel
1800-tal, höjd: 260
Utrop:
2.500 kr
Såld:
6.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 10:07:50
1
ledande budet*
20/2 11:49:30
2
4.000 kr
20/2 11:49:47
2
5.000 kr
20/2 11:50:04
2
5.500 kr
20/2 11:50:21
2
5.700 kr
20/2 11:50:37
2
6.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 397 8543
Spegel
1800-tal, höjd: 260
Utrop: | 2.500 kr |
---|---|
Såld: | 6.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 10:07:50 | 1 | ledande budet* |
20/2 11:49:30 | 2 | 4.000 kr |
20/2 11:49:47 | 2 | 5.000 kr |
20/2 11:50:04 | 2 | 5.500 kr |
20/2 11:50:21 | 2 | 5.700 kr |
20/2 11:50:37 | 2 | 6.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53